
| Parameter | Value |
|---|---|
| Interface Type(Data Interface) | 3-Wire, Microwire, SPI |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Settling Time | 15.5 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Analog Supply Voltage | ±4.5 V to 15.75 V |
| Reference Type | External, Internal |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$29.00103
Ext.Price$29.00103
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $29.00103 | $29.00103 |
| 10 | $23.75577 | $237.55770 |
| 25 | $22.51326 | $562.83150 |
| 50 | $21.33574 | $1066.78700 |
| 100 | $20.21970 | $2021.97000 |
